LADING

Milli Düşünce Gazetesi Sayı-15

Bağımsız Filistin Yolunda Gazze Cephesi Çalıştayı

Değerli Milli Düşünce okurları, Gazetemiz 2.dönem 4. ve son sayısı ile karşınızdayız… 3.sayıda bu sayımızın konusunu Kültür olarak belirlediğimizi duyurmuştuk. Böylece Eğitim, Aile ve Kültür olarak 3 sayı bir arada çok değerli yazı ve yorumlarla hazırlayacağımız dosyayı ilgili Bakanlıklara sunmayı planlamıştık. Ancak son 2 ayı aşan süre içerisinde yaşadığımız dünyadaki haydut düzeninin baş mimarı Amerika ve onun taşeronu terör devleti İsrail’in katliamları nedeniyle bu sayıyı Filistin davasına ayırmayı uygun bulduk. Filistin’deki katliama, bütün İslam dünyası ve özellikle biz Türkler son derece duyarlı ve ilkeli bir duruşla karşı çıkmaktayız.

Başta Sn. Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Sn. Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin tüm bakanları ve bilhassa Dış İşleri Bakanı Sn. Hakan Fidanın olağanüstü diplomatik çabaları ile İİT İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Birliği BM ve TDT Türk Devletleri konuya angaje olması ve ateşkesin sağlanarak sayıları 20 bini aşan şehitlerin acı hüznü ile 50 bini aşan yaralılar, bebek ve hastalar için azami insani destek ve yardımların sağlanması yolunda canla başla durmaksızın bir çalışma devam etmektedir. Türk diplomasisi, tarihinde nerede ise ilk defa ve başarılı olarak devam eden bütün dünya ile hiç görülmedik bir hamleler yarışı içindedir.

Bu gayretler ışığında bizde İDE İstanbul Düşünce Enstitüsü ve İSDAV İstanbul Stratejik Düşünce Eğitim Sağlık ve Araştırmalar vakfı ailesi olarak 24 Aralık 2023 tarihinde Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde bir çalıştay yapmaya karar verdik ve gazetemiz elinize ulaşacağı bugün de merkezdeki Avrasya salonunda gazetemizde ilan edilen programda gördüğünüz gibi Filistin davasını gerçek boyutları ile, tarihi perspektiften bakarak bugüne nasıl ve neden gelindiğini anlatmaya çalışacağız. Akademisyen dostlarımız, asker ve sivil cepheden önemli gazeteci ve yazarlarımız konuya hâkim otorite şahsiyeteler bu çalıştayda ayrıca Filistin davasının çözümünde önerileri anlatarak gelen davetlileri aydınlatan bilgiler sunacaklardır.

Çalıştayda katılımcılara; programın 2.oturumunda konuşacak değerli yazarlarımız Yaşar Gören, Suat Gün, Dr. Abdülkadir Turan, Nurettin Taşkesen ve tarihçi yazar Mustafa Armağan beylerin eserleri yazarların imzaları ile hediye olarak takdim edilecektir. Ayrıca Bağımsız Filistin haritası da sunacağımız günün diğer önemli bir hatırası olacaktır…

Çalıştayda isimleri zikredilen STK temsilcilerini ve Filistin Gazze’den gelen değerli konuşmacıları takdim edeceğiz. Program sabah 09.30 başlayarak 17.30’a kadar devam edecek ve sonuç bildirisinin yönetim kurulu üyemiz Dr. Asil Şengün tarafından açıklanması ile bitirilmiş olacaktır. Araştırmacı yazar, stratejist, gazeteci, akademisyen ve tarihçilerin yapacağı konuşmalarla programımızın Filistin davasına hizmet yolunda hayırlara vesile teşkil edecek bir organizasyon olacağına inanıyoruz.

Kültür konusunu ele alacağımız gelecek sayıda ve biiznillah kahraman İzzettin El Kassam Tugayları’nın
şanlı zaferini göreceğimiz “Bağımsız Filistin” davasının kutlu bir başarıya ulaşması merhalesinde yeniden buluşmak üzere. Allaha emanet olunuz…

Saygılarımla,
Mustafa Şatıroğlu
Milli Düşünce Gazetesi
Genel Yayın Yönetmeni

Leave a Comment